O nas

Kawiarnia i Skład klasztorny "U Bram Miłosierdzia"

Ulica św. Siostry Faustyny, biegnąc od Zakopiańskiej, jednej z najruchliwszych arterii Krakowa, opasuje kompleks w Łagiewnikach – klasztor i kaplicę, bazylikę i Dom Pielgrzyma oraz sąsiadujące z nimi Centrum św. Jana Pawła II – a potem wije się dalej i ginie gdzieś między domami mieszkańców Łagiewnik. Ulica Faustyny, jak ją nazywają Krakowianie, oddziela zatem miejsca święte od naszej zwykłej codzienności. Oddziela… a może właśnie je łączy?

Przechodząc przez ulicę Faustyny, w jednej chwili ze zgiełku wielkiego miasta zanurzasz się w milczenie kontemplacji, a profanum przemienia się i stapia z sacrum. Takie miejsca są bramą prowadzącą w nową przestrzeń.

Nasza kawiarnia przy ulicy św. Siostry Faustyny, dokładnie naprzeciw kaplicy z obrazem Jezusa Miłosiernego, mieści się właśnie „U Bram Miłosierdzia”. Jednak „przed”, ale już prawie „tam”. Znajdziesz u nas dobrą kawę, wadowickie kremówki, desery z delicjami benedyktynów, miłą obsługę, przyjemne, jasne wnętrze. W sam raz na chwilę rozmowy lub zadumy, jeśli jej potrzebujesz.